تمدید ثبت طرح صنعتی


شبکه های اجتماعی مرتبط با من :
مطابق ماده ی 20 قانون ثبت اختراعات،طرح های صنعتی و علائم تجاری،هر گونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط،رنگ ها و یا بدون آن،به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد،طرح صنعتی است.در یک طرح صنعتی تنها دسترسی به یک نتیجه ی فنی بدون تغییر ظاهری مشمول حمایت از این قانون نمی باشد.


طرح صنعتی تنها زمانی که جدید و یا اصیل باشد قابل ثبت است.یک طرح صنعتی زمانی جدید است که از طریق انتشار به طور محسوس و یا از طریق استفاده به هر نحو دیگر قبل از تاریخ تسلیم اظهارنامه یا بر حسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه برای ثبت در هیچ نقطه ای از جهان برای عموم افشا نشده باشد.(ماده 21)
مدت اعتبار طرح صنعتی پنج سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن خواهد بود.این مدت را می توان برای دو دوره پنج ساله متوالی دیگر پس از پرداخت هزینه مربوط تمدید نمود.لذا،با توجه به بند د ماده 28 قانون،مالک صنعتی می تواند با پرداخت هزینه ی مقرر،درخواست تمدید اعتبار ثبت طرح صنعتی را برای دو دوره پنج ساله ی متوالی دیگر بنماید.درخواست تمدید ثبت،ظرف شش ماه قبل از انقضای مدت اعتبار ثبت طرح صنعتی در هر دوره،به عمل خواهد آمد.
تبصره-در صورت عدم درخواست تمدید ثبت ظرف مهلت یاد شده،امکان درخواست آن ظرف مهلت 6 ماه پس از پایان اعتبار ثبت طرح صنعتی،با پرداخت جریمه تاخیر طبق جدول هزینه ها وجود دارد،والا ثبت طرح صنعتی از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.
درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی در دو نسخه توسط مالک طرح ثبت شده یا نماینده قانون او تهیه و پس از امضاء و الصاق تصویر نمونه طرح و رسید پرداخت هزینه ی مربوط،به مرجع ثبت تسلیم می گردد.
مرجع ثبت پس از دریافت درخواست تمدید ثبت و ضمائم،آن را در دفتر مربوط وارد کرده و بر روی هر یک از نسخ درخواست،تاریخ دریافت و شماره آن را قید و نسخه دوم آن را که دارای همان مشخصات نسخه اصلی است،بعد از امضاء و مهر به عنوان رسید به درخواست کننده مسترد خواهد کرد.
درخواست تمدید ثبت طرح صنعتی باید حاوی نکات ذیل باشد:
1-شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه و طرح صنعتی ای که تمدید آن مورد درخواست است.
2-طبقه یا طبقات کالاهای موضوع طرح صنعتی
3-اسم و آخرین نشانی کامل مالک طرح صنعتی ثبت شده یا نماینده قانونی وی،در صورتی که درخواست توسط نماینده به عمل آید.
مدارک مثبت هویت متقاضی،رسید مربوط به پرداخت هزینه تمدید،حداقل شش نمونه از طرح و مدارک نمایندگی قانونی،در صورتی که درخواست توسط نماینده به عمل آید،باید به همراه درخواست تمدید ارائه شود.
آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
سایت: companyregister.ir
تلفن: 42143-021
ایمیل: info@companyregister.ir
هشدار پلیس: لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید.

قیمت
0 ریال

اطلاعات تماس
02142143 - - 09123652369

دیگر آدرس های ما
خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
Web Site: https://companyregister.ir

تصاویر
نظر های کاربران سایت
جنسیتلطفاً کمی صبر کنید

اطلاعات تماس
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90

  • 02142143

  • agahighadiri@gmail.com


آگهی های مرتبط
وضعیت آگهی
تاریخ ثبت : 1396/10/15
تاریخ انقضا : 1397/06/16
تعداد بازدید ها : 1408 نــفر

آگهی منقضی شده
نوع آگهی : رایـــگان
این صفحه را به اشتراک بگذارید


پشتیبانی

دی جی روز - نیازمندی‌ های رایگان، آگهی‌ رایگان

خدمات این وبسایت کاملا رایگان بوده
نیاز به راهنما دارید ؟ پشتیبانی

شما کاربر مهمان هستید ، چنانچه اعضای این سایت بپیوندید میتوانید از امکانات این سایت استفاده کنید